Luxusní moderní sauna na míru

Moderní-venkovní-sauna-3-650x400 Moderní-venkovní-sauna-650x400 Moderní-venkovní-sauna-4-650x400 Izolační-sklo-finská-sauna-650x400 Moderní-venkovní-sauna-2-650x400 Venkovní-sauna-MODERN-650x400

Stavíme venkovní moderní sauny na míru

Tradiční finské saunování s moderním designem. Nechte si vyrobit luxusní venkovní saunu na míru. Nyní si tento nezapomenutelný zážitek můžete dopřát i Vy. Venkovní finské sauny jsou dostupné v mnoha provedeních. Vybírat můžete z mnoha saunových interiérů a exteriérů. Klasická vnitřní výbava sauny v kombinaci se sklem a moderními designovými prvky.

Postavíme Vám kvalitní venkovní saunu na zakázku. Společnost Saunadream působí v oboru již od roku 2014 a garantuje Vám:

Doprava zdarma   |   Záruka 5 let   |   Montáž 48 hodin   |   3D návrh zdarma

Nezávazná poptávka        Kontaktujte nás

Venkovní finská sauna- příroda na dosah ruky

Interiér venkovní sauny

Interiér venkovní sauny můžete vybírat z pěti dostupných modelových řad Comfort, Ideal, Modern, Exclusive a Rustic nebo Vám můžeme navrhnout interiér přesně podle Vašich požadavků.

Obklad severský smrk Obklad Topol osika Obklad- Modern Sauna západní červený cedr kartáčovaný thermo smrk


Exteriér venkovní sauny

Fasáda venkovní sauny může být obložena širokou paletou materiálů. Od cemento-třískových a kompaktních desek po přírodní kámen či masivní dřevo. Na dřevěné fasády používáme nejčastěji tyto dřevěné materiály:

 • Sibiřský modřín
 • Dark red meranti
 • Severský smrk
 • Termowood- borovice

Fasáda venkovní sauny- Meranti Fasáda venkovní sauna- Modřín

Přední stěna venkovní saunové kabiny může být prosklená a to jednoduchým nebo dvojitým izolačním sklem. Vstupní práh a další exponované plochy lze opatřit oplechováním, které zamezí degradaci obkladu.

Kalené sklo jednoduchéizolační kalené sklo do sauny

Jako izolace stěn je použita přírodní minerální vata o tloušťce 10-20 cm v závislosti na klimatické oblasti. Tloušťka izolace stropu se pohybuje od 10 do 25 cm. Součástí  stěny venkovní saunové kabiny je také parotěsná žáruvzdorná folie, která brání pronikání vlhkosti do konstrukce.

Izolace do saunyFolie do sauny


Střecha venkovní sauny

Skladba střechy venkovní sauny je dvouplášťová s větranou mezerou a izolací 16- 20 cm, dle klimatické oblasti. Volba střešní krytiny je především otázkou vkusu a sladění sauny s okolím. Pro zastřešení sauny nabízíme 6 nejoblíbenějších možností. Střechu srubové sauny lze dále vybavit okapem či hromosvodem s revizní zkouškou.

 • Plechová střecha- eloxovaný hliník
 • Plechová střecha- titanzinek
 • Zatravněná zelená střecha- pouze pro střechy se sklonem do 30°
 • Střešní tašky ze štípané břidlice
 • Šindelová střecha ze štípaného modřínu
 • Střešní taška pálená- dekor bobrovka
 • Střešní bitumenový šindel s hrubou vrstvou
 • Profilované plechové střešní dílce- dekor střešní taška

  štípaná břidlice  zelená střecha  štípaný modřínový šindel  taška bobrovka  asfaltový šindel  profilovaný plech


Saunová kamna

Sauna může být  vytápěna kamny na dřevo nebo kamny elektrickými. Sauna s kamny na dřevo je opatřena nerezovým komínem pro odvod spalin a nevyžaduje přívod silové elektřiny. Pro zapojení elektrického příslušenství postačí přípojka na 230 V. V případě kamen elektrických není potřeba instalovat komínové těleso ale přibývá nutnost zavedení přípojky na 380V.

Kamna do sauny- elektrická

Specifikace

Stavební připravenost venkovní sauny

Podklad zahradní srubové sauny

Ideálním podkladem, který usnadní a urychlí montáž srubu je betonová deska se základy sahajícími do nezámrzné hloubky.
Alternativním řešením je založení srubu na betonových patkách, sahajících min. 80cm hluboko, avšak toto řešení vyžaduje složitější konstrukci podlahy sauny a s tím i spojené náklady.
Třetí variantou je založení sauny na zemních vrutech, které velmi urychlují proces budování základů avšak stále platí nutnost vytvoření složitější konstrukce podlahy. Po srovnání náročnosti a doby budování v souvislosti s navazujícími pracemi vycházejí zemní vruty jako nejlepší řešení.

Elektroinstalace

V případě instalace kamen elektrických  je ve většině případů nutné zavedení silové elektřiny 380V, minimální průřez vodiče 5 x 2,5 mm2. V případě kamen na dřevo postačí 230V pro zapojení saunového světla a dalšího vybavení.

Objem sauny (m3) Příkon kamen (W) Napětí (V) Průřez vodiče (mm2) Jištění Proudový chránič
3-4 3kW 230V 3x2,5 1x16A 30mA
5-7 6kW 380V 5x2,5 3x16A 30mA
8-11 9kW 380V 5x2,5/4 3x20A 30mA
12-15 12kW 380V 5x4 3x25A 30mA

Přípojka vody

Připojením vody přímo do sauny- do podsvětleného vědra, jezírka či malé saunové fontány lze vytvořit opravdový ráj na zemi. Možnost průběžného doplňování tekutin, osvěžování či polévání kamen tak budete mít stále na dosah.

Přípojka ke kanalizaci

Při mytí sauny, polévání kamen a pocení osob může vzniknout větší množství odpadní vody. Z toho důvodu je vhodné napojit zahradní saunu přímo na kanalizaci. V případě nemožnosti tohoto napojení navrhneme další dostupná řešení.
Provádíme i práce související s přípravou Vašeho prostoru pro saunu. Pokud máte zájem nebo dotazy, neváhejte nás kontaktovat.

Často kladené otázky

Jaký je rozdíl mezi finskou, římskou a parní saunou?

Hlavní rozdíl je v poměru teploty a vlhkosti.
Finskou saunu vytápíme na 80-110°C zatímco relativní vlhkost nepřesáhne 10%.
Teplota v římské sauně osciluje v rozmezí 60-80°C a vlhkost mezi 40-80%.
V parní sauně bychom nesnesli teplotu vyšší než 55°C, jelikož vlhkost zřídka klesá pod 95%.
Všechny námi nabízené typy saun lze užívat jako Finskou i Římskou saunu.

Jak vybrat správnou saunu ?

Při výběru zvažte velikost, požadovanou teplotu a sladění sauny s okolím. Velikost sauny by měla být vybírána pro o 1 až 2 vyšší počet osob než bude její obvyklé vytížení z důvodu bezpečnosti a pohodlí při užívání. Obecně platí, že ve světlých interiérech vyniknou sauny tmavé a naopak. Pro bližší porozumění saunám , doporučujeme prostudovat sekci Postup výběru sauny.

Za jak dlouho se sauna vyhřeje?

Správně postavená sauna by měla být vytopena na 85°C za 60-90 minut. Doba vytopení sauny záleží na mnoha vnějších faktorech a parametrech sauny. Nejvyšší vliv má okolní teplota, výkon kamen, vlhkost vzduchu a tloušťka izolace sauny.

Jak má být připraven prostor pro saunu ?

K dispozici dáváme podrobný popis stavební připravenosti pro sauny.

Jak dlouho trvá dodání sauny?

Výroba a dodání sauny na míru zabere 3-4 týdny, v závislosti na zvolené výbavě.

Dodání sauny typizované zabere zpravidla 8-10 týdnů od obdržení závazné objednávky. V průběhu této doby je zajištěna stavební připravenost a následná montáž sauny zabere pouze 12 hodin.

Jaké jsou ideální rozměry sauny?

Domácí sauna by měla mít minimální šířku alespoň 2 m z důvodů možnosti ulehnutí a výšku 2,1m -2,3m. Minimální vnější rozměry jsou z bezpečnostních důvodů 1,4x 1,4x 2,2m. Obvyklá šířka lavic se pohybuje od 50 do 65 cm, výjimkami jsou ale lavice i 1,5m široké.

Jak dlouho trvá montáž?

Montáž sauny typizované zabere pouze 12 hodin. V ranních hodinách Vám saunu přivezeme, odpoledne předáme hotové dílo a večer se můžete vysaunovat.

Montáž a odzkoušení sauny na míru zabere v přístupných prostorách 48h. V prostorách méně přístupných či obestavěných z více stran je nutné počítat s dobou realizace až 5 dní.