Ideal sauna

  • Ideal-2
  • Jednoduché kalené sklo
  • Ideal-1

Popis produktu

Výbava IDEAL- kombinace jednoduchého designu a čistého provedení.

Materiál- OsikaObklad Topol osika

Interiér i exteriér je tvořen světlým obkladem z Osiky o tloušťce 15 mm. Lavice, opěrky a kryt kamen je, pro vytvoření jednotného vzhledu vyroben ze stejné dřeviny. Stěna za kamny může být pro lepší akumulaci a vyšší odolnost obložena přírodním štípaným Kvarcitem v dekoru White, Black nebo Siena.

 

Kamnasaunová kamna Ideal

Kanma pro řadu IDEAL lze vybírat přímo v  našem e-shopu. Volit lze z tradičních kamen na dřevo nebo  kamen elektrických, jednoduchých na obsluhu.

 

 

RegulaceHarvia Griffinn CG-170

Uživatelsky příjemná regulace Harvia CG170 umožňuje nastavení teploty až na 1100C, zapínání osvětlení a zapínání hudby či ventilátoru. K ovládání barevného osvětlení je k dispozici dálkový ovladač s možností nastavení prolínání všech barev nebo nastavení jedné z 16 stálých barev.

 

Osvětlení Podsvicení laviček a opěrek

V základní výbavě řady IDEAL je jedno až dvě hlavní osvětlení Harvia s dřevěným krytem. Doplňkové barevné osvětlení je zabudováno do opěrek a laviček a vytváří efekt „omývání stěn”. Barvu podsvícení lze vybírat ze 16 stálých barev či zvolit jednu ze čtyř přednastavených funkcí prolínání.

 

HudbaSaunové reproduktory

Modelová řada Ideal je vybavena hudební aparaturou o celkovém výkonu 160 W. Aparatura je tvořena dvěma širokopásmovými  reproduktory a umožňuje připojení vlastního MP3 přehrávače. Průměr reproduktorů 16 cm  a frekvenční rozsah 60-15000 Hz zajistí dokonalé ozvučení  každé sauny.

 

Volitelné úpravy

Nejčastějšími úpravami jsou instalace kamenné stěny, snížení či zvýšení podhledu nebo zabudování ochlazovacího vědra do saunové lavice. Dalšími možnými úpravami jsou: instalace prosklené stěny z jednoduchého či izolačního skla, izolace podlahy nebo vybudování soklu pro zamezení vzlínání vlhkosti do konstrukce sauny.

quarzit white      quarzit black     quarzit Siena      Snížený podhled      Kalené sklo jednoduché     kalené sklo dvojité

Při výběru sauny na míru se nemusíte omezovat jen na námi nabízené designy. Máte-li jedinečné požadavky na vzhled a konstrukci sauny, uveďte je při odesílání poptávky a my uděláme maximum pro to, aby se staly realitou.

 

Specifikace

Vnitřní obložení Osika
Venkovní obložení Osika
Materiál lavic a opěrek Osika nebo Abachi
Kamenná stěna za kamny Quarzit- White/ Black/ Siena
Kamna Dle výběru*
Ovládací jednotka Harvia Griffin CG 170
Hlavní osvětlení Harvia-teplá bílá barva
Barevné podsvícení opěrek ANO
Barevné podsvícení laviček ANO
Dálkové ovládání podsvícení ANO
Hudba/MP3 ANO
Dveře Celoskleněné- 8mm kalené sklo
Madlo int.-Dřevěné/ ext.-dřevěné
Zakulacené hrany lavic ANO
Boční kryt lavic ANO
Dřevěný kryt kamen ANO
Podlahový rošt ANO
Regulace vzduchu ANO
Dřevěný kryt hl. osvětlení ANO
Dřevěný teploměr ANO
Přesýpací hodiny-15min ANO
Vědro s naběračkou ANO

 

Volitelné příslušenství

Barevné hvězdné nebe
Barevné nasvícení kamen
Snížený / zvýšený podhled
Prosklená stěna Basic 10mm kalené sklo
Prosklená stěna Thermo kalené izolační dvojsklo
Nerezový sokl**
Betonový dlážděný sokl**
Izolace podlahy
Vestavěné podsvícené vědro
Vestavěný ventilátor
Podhlavník
Vědro s naběračkou

 

*Vhodný výkon kamen Vám doporučíme na základě rozměrů a materiálu sauny.

** Podkladní sokl zabrání vzlínání vlhkosti do konstrukce sauny a usnadní údržbu. Doporučujeme u komerčních a často používaných saun.

Technické informace

Vnitřní výška sauny 2100 mm
Výška lavic-dle požadavků 400-510mm
Šířka lavic-dle možností 400-550mm
Tloušťka izolace stěny 60 mm
Tloušťka izolace stropu 80 mm
Tloušťka dřevěného  obložení ext.-12mm / int.-16mm
Celková tloušťka stěny 100mm
Součinitel prostupu tepla stěny* U= 0,5 W*m-2*K-1
Součinitel prostupu tepla stropu* U= 0,41 W*m-2*K-1
Obsah ventilačního otvoru 100 cm2

 

*Čím nižší součinitel prostupu tepla tím lépe je sauna izolována.

Součinitel prostupu tepla udává jaké množství tepla, ve watech,  projde jedním metrem čtverečním konstrukce stěny, při rozdílu teploty  o 1 °C mezi interiérem a exteriérem.

FAQ

Q?

Jaká je doporučená doba pobytu v sauně?

A.

Doporučená doba prohřívání v saunové kabině je 10-15 minut. Po ochlazení ve studené vodě je doporučeno pobýt 10-15 min na čerstvém vzduchu a tuto proceduru 3x opakovat.

Q?

Jaký je rozdíl mezi finskou, římskou a parní saunou?

A.

Hlavní rozdíl je v poměru teploty a vlhkosti.
Finskou saunu vytápíme na 80-110°C zatímco relativní vlhkost nepřesáhne 10%.
Teplota v římské sauně osciluje v rozmezí 60-80°C a vlhkost mezi 40-80%.
V parní sauně bychom nesnesli teplotu vyšší než 55°C,  jelikož vlhkost zřídka klesá pod 95%.
Všechny námi nabízené typy saun lze užívat jako Finskou i Římskou saunu.

Q?

Jak vybrat správnou saunu ?

A.

Při výběru zvažte velikost, požadovanou teplotu a sladění sauny s okolím. Velikost sauny by měla být vybírána pro o 1 až 2 vyšší počet osob než bude její obvyklé vytížení z důvodu bezpečnosti a pohodlí při užívání. Obecně platí, že ve světlých interiérech vyniknou sauny tmavé a naopak. Pro bližší porozumění saunám , doporučujeme prostudovat sekci Postup výběru sauny.

Q?

Jak vysoká je v sauně teplota?

A.

Doporučovaná  teplota suchých finských saun osciluje v rozmezí 80-95oC. Maximální teplota některých námi nabízených saun dosahuje až  110oC. Při takto vysoké teplotě se vlhkost v sauně blíží nule a je uváděná jako nejvyšší, ještě zdraví prospěšná. Konkrétní teploty jednotlivých saun naleznete vždy u konkrétního typu sauny v sekci Technické informace.

Q?

Za jak dlouho se sauny vytopí?

A.

Správně postavená vnitřní i venkovní sauna by měla být vytopena na 85°C za 60-90 minut. Doba vytopení sauny záleží  na mnoha vnějších faktorech a paremetrech sauny. Nejvyšší vliv má okolní teplota, výkon kamen, vlhkost a tloušťka izolace sauny.

Q?

Jak vybrat vhodný materiál

A.

Pro  stavbu sauny lze použít Africkou vrbu Abachi, kanadský Red cedar, skandinávský smrk, osiku či olši. Každá dřevina je vhodná pro konkrétní účely, např stavbu lavic, opěrek či obkladů. Více informací o konkrétních dřevinách  naleznete na  stránce Materiál na stavbu sauny.

Q?

Jak má být připraven prostor pro saunu ?

A.

Podrobný popis stavební připravenosti neleznete ZDE.

Q?

Jak dlouho trvá dodání sauny?

A.

Výroba a dodání sauny na míru zabere 3-4 týdny, v závislosti na zvolené výbavě.

Dodání  sauny typizované  zabere zpravidla 8-10 týdnů od obdržení závazné objednávky. V průběhu této doby je zajištěna stavební připravenost a následná montáž sauny zabere pouze 12 hodin.

Q?

Jaké jsou ideální rozměry sauny?

A.

Maximální rozměry sauny jsou téměř neomezené,  minimální vnější rozměry jsou z důvodu bezpečnosti 1,4x 1,4x 2,2m. Pro relaxaci v leže doporučujeme minimální, vnější délku sauny alespoň 2,1m.  Šířka lavic se pohybuje od 45 do 60 cm a obvyklá vnitřní výška činí  zpravidla 2,1 m.

Q?

Jak dlouho trvá montáž?

A.

Montáž sauny typizované zabere pouze 12 hodin. V ranních hodinách Vám saunu přivezeme, odpoledne předáme hotové dílo a večer se můžete vysaunovat.

Montáž a odzkoušení sauny na míru zabere v přístupných prostorách 48h. V prostorách méně přístupných či obestavěných z více stran je nutné počítat s dobou realizace až 5 dní.

Nezávazná poptávka        Sjednat schůzku         Další sauny na míru