Moderní materiály

Kámenblack quarzit

Kombinací přírodního kamene a dřevěných materiálů lze dosáhnout zajímavého a moderního vzhledu při současném zachování výborných tepelných charakteristik Vaší sauny. Kamenné obložení sauny lze instalovat i dodatečně je tak pouze na Vás jaký z nabízených dekorů Quarzit white , Rome či Quarzit black zvolíte.

 

Jednoduché kalené ESG sklo do saunyJednoduché kalené sklo

Na stavbu saunových stěn mohou být použita kalená bezpečnostní skla, která odolají i vysokým rozdílům teplot. Skleněné stěny jsou zpravidla 8- 10 mm tlusté, dveře saun  bývají vyrobeny ze skla o tloušťkách 8 mm. Barva i povrchová úprava saunového skla je na preferencích zákazníka. Nejpoužívanějším druhem jsou skla čirá nebo bronzově tónovaná, výjimkou však nejsou ani gravírovaná skla s motivy na přání.

 

Dvojité kalené ESG sklo do saunydvojité kalené sklo

Šetří životní prostředí i Vaše náklady. Dvojité kalené sklo s 3 x nižším prostupem tepla než sklo jednoduché je navrženo pro provoz při teplotách přesahujících 200ºC. Oproti běžnému nekalenému sklu vykazuje 5x vyšší pevnost, je proto vhodné na stavbu velkých prosklených ploch nebo jako výplň okenních otvorů. Své uplatnění nachází především u venkovních saun kde je využito jeho nízké tepelné propustnosti.

 

 

V případě zájmu vyrobíme a dodáme sklo přesně podle Vašich požadavků až do rozměrů 2,4*3 m. Nejste jisti přesným rozměrem skla a rádi byste nechali jeho zaměření, včetně montáže na odbornících? Kontaktujte nás a připravíme pro Vás individuální nezávaznou cenovou nabídku.

 

 

Fotogalerie finských saun