Rozměry a umístění sauny

  • Velikost sauny volíme s ohledem na počet osob

Velikost sauny vybíráme pro 1- 2 osoby více než je plánovaný počet saunujících. Maximální rozměry sauny jsou téměř neomezené,  minimální vnější rozměry jsou z důvodu bezpečnosti 1,4x 1,4x 2,2m.

Pro relaxaci v leže doporučujeme, aby alespoň jeden vnější rozměr sauny přesahoval délku 2,1 m. Vnitřní rozměr sauny pak bude přibližně 1,9 m. Tento rozměr je pro průměrného dospělého člověka minimum pro natažení špiček nohou a podložení hlavy rukama.  Ideální šířka sauny by pak měla být 1,5-2 m. Takovýto prostor umožní umístění dvou stupňů lavic včetně dostatečného prostoru pro saunová kamna. Doporučená výška saunové kabiny  je z důvodu správného rozložení teploty 2,1 m.

Standardní šířka lavic se pohybuje od 45 do 60 cm v závislosti na šířce sauny. Z hlediska ergonomie je nejpohodlnější lavice o šířce 50-55 cm a délce 190-210 cm.

  •  Prostor sauny by měl plynule navazovat na odpočinkový prostor a místo k ochlazení

To je důležité především z hlediska bezpečnosti a pohodlí při užívání. Ochlazovací cyklus může probíhat ve sprše či pod závěsným vědrem s ledovou vodou, nejlépe však poslouží ochlazovací bazén či dřevěná káď. Navazující odpočinkový prostor by měl být vybaven relaxačními lehátky, osvětlen tlumeným světlem  a obložen protiskluzovou keramickou dlažbou.

 

Nevíte-li si s umístěním sauny rady, kontaktujte nás a my Vám rádi poradíme.


 

Sjednat schůzku