Typy saunových kamen

Kamna elektrická- kategorie

Saunová kamna elektrická

Hlavní výhodou elektrických kamen je jejich pohodlná obsluha. Oproti kamnům na dřevo odpadá nutnost rozdělávání a udržování ohně a stavby komínu.

Elektrická kamna se vyrábí ve dvou provedeních, s mechanickou regulací na plášti kamen nebo bez ni.  Kamna bez regulace jsou označována koncovým písmenem E jako externí regulace. Externí regulaci je nutné dokoupit, její  výhodou je však možnost regulace mnoha dalších funkcí. Druhým typem jsou kamna s regulací na plášti, která umožní ovládání teploty přímo z prostoru sauny. Vybrat kamna elektrická 

Kamna na dřevo- kategorie

Saunová kamna na dřevo

Výhodou kamen na dřevo je možnost umístění většího množství saunových kamenů (30-120kg), které udrží vysokou teplotu po delší čas. V závislosti na typu kamen lze přikládat z vedlejší místnosti či přímo z prostoru saunové kabiny. Kamna na dřevo vyžadují instalaci komínového průduchu a jsou náročnější na obsluhu, avšak investice do nich se Vám vrátí v podobě nižších provozních nákladů . Jsou vhodná do zahradních saun, které následně nevyžadují zavedení silové elektřiny.

Otevřít dveře ze sauny, zchladit se v zahradním bazénku, ulehnout na lehátko a při pozorování hvězd poslouchat plápolání ohně v kamnech? Troufáme si říci, že je to jeden z nejkrásnějších zážitků vůbec. Vybrat kamna na dřevo

 

výpočet výkonu saunových kamenVýpočet výkonu saunových kamen

Pro orientační výpočet výkonu kamen platí jednoduché pravidlo. Na každý 1m3 prostoru připadá 1kW výkonu kamen. V případě přítomnosti studených ploch- kamenných a prosklených stěn či dveří ,  doporučujeme připočíst 1kW na každý 1m2 studené plochy. S výběrem vhodného výkonu a typu topidla Vám rádi poradíme na základě Vaší poptávky.

Vzorec: příkon kamen= délka x šířka x výška sauny + šířka x výška studených ploch ( vše v metrech) P=(l.b.h) sauny + (a.b) studených ploch  (vše zadáváno v metrech, výsledný příkon v kW)