O saunách

Výbava saun na míru

Naši truhláři jsou mistry svého řemesla, kteří vkládají svůj um do každého detailu sauny. Stavbu sauny začínáme 3D projektem a pečlivým výběrem nejkvalitnějších materiálů. Samotná výroba probíhá na nejmodernějších truhlářských strojích, ale i pomocí tradičních ručních nástrojů. Naše práce je naší vizitkou. Vizitkou, která mám otevírá cesty k novým projektům po celé České republice i v zahraničí.

Minerální izolace 

 

Izolace sauny

Používáme přírodní, minerální izolace značky Knauf o tloušťkách 6-20cm. Tyto izolace vykazují  nízkou tepelnou vodivost a díky své nehořlavosti jsou vhodné pro použití do všech typů saun.

Latě aspen

Dřevěný materiál

Používáme dřeviny z celého světa prověřené léty našich zkušeností. Africká vrba abachi s nízkou tepelnou vodivostí, severský smrk s krásnou texturou či kanadský červený cedr jsou naše nejpoužívanější dřeviny. Na stavbu konstrukce sauny jsou použity masivní smrkové KVH hranoly, které zajišťují její maximální pevnost.

Reproduktory1
Hudba

Hudební aparatura je tvořena dvěma širokopásmovými  reproduktory o celkovém výkonu 160W. Průměr membrán 16 cm  a frekvenční rozsah 60-15000 Hz zajistí dokonalé ozvučení  každé sauny.

Ventilační otvor  

Cirkulace vzduchu

Správná ventilace vzduchu je zajištěna dvěma ventilačními průduchy opatřenými dřevěnou mřížkou a dřevěnými dvířky. Dvířka umožňují ovládat průtok čerstvého vzduchu a tím nepřímo regulovat vnitřní teplotu.

Parotěsná folie 2  

Parotěsná zábrana

Součástí našich saun je speciální žáruvzdorná  parotěsná folie, která zamezí prostupu vlhkosti do konstrukce stěn a její reflexní povrchová úprava odrazí maximum tepla zpět do prostoru sauny.

Podhled

Osvětlení

Hlavní osvětlení může být doplněno barevnými saunovými diodami s vysokou tepelnou odolností. Společně s podsvícením laviček odebírá celý systém osvětlení sauny méně energie než  jedna klasická žárovka.

kamenná stěna

Kamenný obklad

Štípaný ručně vykládaný kvarcit je ideálním kamenem pro obklad sauny. Na dotek nepálí, nemá ostré hrany, chrání exponované plochy od černání, zvyšuje akumulační schopnosti sauny a jedná se o 100% přírodní materiál.