Saunovací desatero

  1. Před vstupem do sauny se osprchujeme a důkladně osušíme abychom v sauně nezvyšovali vlhkost.
  2.  Do sauny vstupujte bez plavek. Plavky brání rovnoměrnému prohřátí pokožky a zvyšují vlhkost v saunové kabině. Pro zakrytí intimních míst použijte osušku nebo prostěradlo.
  3. V sauně se pohodlně usadíme a celé tělo podložíme osuškou, tak aby nedocházelo ke kontaktu se dřevem.
  4. Délka pobytu v saunovací kabině je velmi individuální a záleží především na teplotě a vlhkosti sauny. Platí pravidlo- prohřívat se tak dlouho, dokud je nám to příjemné. Zpravidla 10-15 min.
  5. Po opuštění sauny postupně ochlaďte celé tělo v ochlazovací kádi, sprše či jezírku. Tato fáze zrychlí váš krevní oběh vyplaví nečistoty z pokožky a dlouhodobě zvýší vaši obranyschopnost.
  6. Následuje relaxační pauza na lehátku trvající 10-15 min a doplnění minerálů pitím minerálních vod.
  7. Cyklus prohřátí a ochlazení opakujte 2-4x dle aktuálního rozpoložení. I zde platí opakovat jen tolikrát dokud je pocit příjemný.
  8. Po saunování nezapomeňte doplnit tekutiny. Za jednu hodinu v sauně může člověk vypotit až 2l tekutin a vyplavit velké množství minerálů. Ideální pro jejich doplnění jsou banány, bohaté na draslík a hořčík nebo minerální vody.
  9. Po ukončení saunování nechtě dveře sauny otevřené a podkladní prostěradla odneseme mimo prostor sauny.


Tipy

  • Pro dočasné navýšení pocitové teploty v sauně, polijte kamna cca 200 ml vody s rozpuštěnou esencí. Teplo kamenů vodu ihned vypaří a předá svou tepelnou energii Vašemu tělu.
  • Důkladným podložením všech laviček zvýšíte hygienickou nezávanost své sauny a prodloužíte trvanlivost dřevěného materiálu.
  • Pro zamezení nárůstu vlhkosti v době, kdy není sauna užívána, nechte větrací průduchy zcela otevřené.