Exclusive sauna

  • EXCLUSIVE CEDAR-6- old
  • Exclusive-1
  • Exclusive-2

Popis produktu

Výbava EXCLUSIVE- Neobyčejná sauna pro neobyčejné zážitky.

Materiál- Červený cedrzápadní červený cedr

Nejluxusnější dřevinou, kterou lze na stavbu sauny použít je kanadský červený cedr. Jeho tmavě hnědá barva, pravidelná textura a výborná izolační schopnost ho předurčují pro stavbu saunových lavic, výrobu opěrek ale i obložení stěn. Dlouhotrvající, příjemná vůně cedru Vám zpříjemní saunování i po mnoha letech používání sauny. Stěna nejblíže kamen může být obložena přírodním kamenem, aby nebylo dřevo namáháno nadměrnou teplotou a aby byla zvýšena akumulace sauny.

 

KamnaHarvia Cilindro

Dominantou každé sauny, ve výbavě EXCLUSIVE, jsou Kamna Harvia Cilindro, které pojmou až 100kg saunových kamenů. Svou konstrukcí umožňují vytváření tzv. parních nárazů- dočasného navýšení vlhkosti způsobené politím kamen. Kamna svou konstrukcí umožňují zabudování do saunové savice nebo mohou stát volně v prostoru a být opatřena ochranným krytem.

 

Řídící jednotkaŘídící jednotka Smart 7

Nadčasová řídící jednotka Smart 7 umožňuje nastavení teploty až do 110°C. Na dotykovém displeji lze dále nastavit barva osvětlení,  hudba, týdenní plánování či ovládání ventilátoru. Všechny funkce sauny tak ovládáte pohodlně z jednoho místa.

 

 

Osvětlení a hudbaLed ceiling

Sauna je vybavena hlavním osvětlením značky Harvia, vyzařujícím tlumené teplé světlo. Barevné hvězdné nebe a barevné bodové podsvícení laviček umožňuje nastavení jedné z 16 stálých barev či volbu funkce pozvolného prolínání.

 

HudbaSaunové reproduktory

Modelová řada MODERN je vybavena hudební aparaturou o celkovém výkonu 160 W. Aparatura tvořena dvěma reproduktory umožňuje přehrávání vlastních MP3 bez nutnosti vystavovat Vaše zařízení vysokým teplotám. Průměr membrán 16 cm  a frekvenční rozsah 60-15000 Hz zajistí dokonalé ozvučení  každé sauny.

 

Volitelné úpravy

Nejčastějšími úpravami jsou instalace kamenné stěny, snížení či zvýšení podhledu nebo zabudování ochlazovacího vědra do saunové lavice. Dalšími možnými úpravami jsou: instalace prosklené stěny z jednoduchého či izolačního skla, izolace podlahy nebo vybudování soklu pro zamezení vzlínání vlhkosti do konstrukce sauny.

quarzit white      quarzit black     quarzit Siena      Snížený podhled      Kalené sklo jednoduché     kalené sklo dvojité

Při výběru sauny na míru se nemusíte omezovat jen na námi nabízené designy. Máte-li jedinečné požadavky na vzhled a konstrukci sauny, uveďte je při odesílání poptávky a my uděláme maximum pro to, aby se staly realitou.

 

Specifikace

Vnitřní obložení Západní červený cedr
Venkovní obložení Západní červený cedr
Materiál lavic a opěrek Západní červený cedr
Kamenná stěna za kamny Quarzit- White/ Black/ Siena
Kamna Harvia Cilindro
Ovládací jednotka Harvia CG 170
Hlavní osvětlení Harvia-teplá bílá barva
Barevné hvězdné nebe ANO
Barevné podsvícení laviček ANO
Dálkové ovládání podsvícení ANO
Hudba/MP3 ANO
Dveře Celoskleněné- 8mm kalené sklo
Madlo int.-Dřevěné/ ext.-dřevěné
Zakulacené hrany lavic ANO
Boční kryty lavic ANO
Dřevěný kryt kamen ANO
Podlahový rošt ANO
Regulace vzduchu ANO
Vestavěné podsvícené vědro ANO
Dřevěný kryt hl. osvětlení ANO
Dřevěný podhlavník 2x
Dřevěný teploměr ANO
Přesýpací hodiny-15min ANO
Vědro s naběračkou ANO

 

Volitelné příslušenství

Barevné podsvícení opěrek
Barevné nasvícení kamen
Snížený / zvýšený podhled
Prosklená stěna Basic 10mm kalené sklo
Prosklená stěna Thermo kalené izolační dvojsklo
Nerezový sokl*
Betonový dlážděný sokl*
Izolace podlahy
Vestavěný ventilátor
Podhlavník
Vědro s naběračkou

 

* Podkladní sokl zabrání vzlínání vlhkosti do konstrukce sauny a usnadní údržbu. Doporučujeme u komerčních a často používaných saun.

Technické informace

Vnitřní výška sauny 2100 mm
Výška lavic-dle požadavků 400-510mm
Šířka lavic-dle možností 400-550mm
Tloušťka izolace stěny 60 mm
Tloušťka izolace stropu 80 mm
Tloušťka dřevěného  obložení ext.-12mm / int.-16mm
Celková tloušťka stěny 100mm
Součinitel prostupu tepla stěny* U= 0,5 W*m-2*K-1
Součinitel prostupu tepla stropu* U= 0,41 W*m-2*K-1
Obsah ventilačního otvoru 100 cm2

 

*Čím nižší součinitel prostupu tepla tím lépe je sauna izolována.

Součinitel prostupu tepla udává jaké množství tepla, ve Watech,  projde jedním metrem čtverečním konstrukce stěny, při rozdílu teploty  o 1 Kelvin mezi interiérem a exteriérem.

FAQ

Q?

Jaká je doporučená doba pobytu v sauně?

A.

Doporučená doba prohřívání v saunové kabině je 10-15 minut. Po ochlazení ve studené vodě je doporučeno pobýt 10-15 min na čerstvém vzduchu a tuto proceduru 3x opakovat.

Q?

Jaký je rozdíl mezi finskou, římskou a parní saunou?

A.

Hlavní rozdíl je v poměru teploty a vlhkosti.
Finskou saunu vytápíme na 80-110°C zatímco relativní vlhkost nepřesáhne 10%.
Teplota v římské sauně osciluje v rozmezí 60-80°C a vlhkost mezi 40-80%.
V parní sauně bychom nesnesli teplotu vyšší než 55°C,  jelikož vlhkost zřídka klesá pod 95%.
Všechny námi nabízené typy saun lze užívat jako Finskou i Římskou saunu.

Q?

Jak vybrat správnou saunu ?

A.

Při výběru zvažte velikost, požadovanou teplotu a sladění sauny s okolím. Velikost sauny by měla být vybírána pro o 1 až 2 vyšší počet osob než bude její obvyklé vytížení z důvodu bezpečnosti a pohodlí při užívání. Obecně platí, že ve světlých interiérech vyniknou sauny tmavé a naopak. Pro bližší porozumění saunám , doporučujeme prostudovat sekci Postup výběru sauny.

Q?

Jak vysoká je v sauně teplota?

A.

Doporučovaná  teplota suchých finských saun osciluje v rozmezí 80-95oC. Maximální teplota některých námi nabízených saun dosahuje až  110oC. Při takto vysoké teplotě se vlhkost v sauně blíží nule a je uváděná jako nejvyšší, ještě zdraví prospěšná. Konkrétní teploty jednotlivých saun naleznete vždy u konkrétního typu sauny v sekci Technické informace.

Q?

Za jak dlouho se sauny vytopí?

A.

Správně postavená vnitřní i venkovní sauna by měla být vytopena na 85°C za 60-90 minut. Doba vytopení sauny záleží  na mnoha vnějších faktorech a paremetrech sauny. Nejvyšší vliv má okolní teplota, výkon kamen, vlhkost a tloušťka izolace sauny.

Q?

Jak vybrat vhodný materiál

A.

Pro  stavbu sauny lze použít Africkou vrbu Abachi, kanadský Red cedar, skandinávský smrk, osiku či olši. Každá dřevina je vhodná pro konkrétní účely, např stavbu lavic, opěrek či obkladů. Více informací o konkrétních dřevinách  naleznete na  stránce Materiál na stavbu sauny.

Q?

Jak má být připraven prostor pro saunu ?

A.

Podrobný popis stavební připravenosti neleznete ZDE.

Q?

Jak dlouho trvá dodání sauny?

A.

Výroba a dodání sauny na míru zabere 3-4 týdny, v závislosti na zvolené výbavě.

Dodání  sauny typizované  zabere zpravidla 8-10 týdnů od obdržení závazné objednávky. V průběhu této doby je zajištěna stavební připravenost a následná montáž sauny zabere pouze 12 hodin.

Q?

Jaké jsou ideální rozměry sauny?

A.

Maximální rozměry sauny jsou téměř neomezené,  minimální vnější rozměry jsou z důvodu bezpečnosti 1,4x 1,4x 2,2m. Pro relaxaci v leže doporučujeme minimální, vnější délku sauny alespoň 2,1m.  Šířka lavic se pohybuje od 45 do 60 cm a obvyklá vnitřní výška činí  zpravidla 2,1 m.

Q?

Jak dlouho trvá montáž?

A.

Montáž sauny typizované zabere pouze 12 hodin. V ranních hodinách Vám saunu přivezeme, odpoledne předáme hotové dílo a večer se můžete vysaunovat.

Montáž a odzkoušení sauny na míru zabere v přístupných prostorách 48h. V prostorách méně přístupných či obestavěných z více stran je nutné počítat s dobou realizace až 5 dní.

Nezávazná poptávka        Sjednat schůzku        Další sauny na míru